پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 7023
تشکیل نشست کمیته ملی هیدروگرافی با حضور مهندس شفیعی
تاكید بر تهیه و انتشار چارت‎های ناوبری دریایی به منظور حفظ و ارتقای ایمنی دریانوردی

نشست سالانه کمیته ملی هیدروگرافی با حضور مهندس مسعود شفیعی رییس سازمان نقشه برداری کشور  و مهندس راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و با هدف «بررسی روند تولید و انتشار چارتهای الکترونیکی و کاغذی ناوبری در ایران» در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در نشست کمیته ملی هیدروگرافی، عملکرد یکساله دبیرخانه کمیته و برنامه‌های آتی آن و نحوه انتشار بین‌المللی چارتهای الکترونیکی و کاغذی دریانوردی تولید شده در جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

با تشکیل کمیته ملی هیدروگرافی از سال ۱۳۹۰، جمهوری اسلامی ایران موفق شده است با تولید و انتشار بینالمللی چارتهای الکترونیک ناوبری آبراه های تحت حاکمیت و بنادر کشور، در زمره کشورهای تولید کننده نقشههای الکترونیکی دریانوردی قرار گیرد که تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار نسخه از این نقشه ها (تولید شده توسط سازمان نقشه برداری کشور) توسط دریانوردان مورد استفاده قرار گرفته است.  

در نشست سالانه کمیته ملی هیدروگرافی بر به روزآوری مداوم چارت های تولید شده و همچنین تکمیل پوشش سرتاسری چارتهای مورد نیاز مسیرهای کشتیرانی بین المللی تا رسیدن به بنادر اصلی تجاری کشور در دریای عمان، خلیج فارس و دریای خزر با هدف «حفظ ایمنی دریانوردی و تثبیت و ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقهای و بین‌المللی» تاکید شد.

سازمان نقشه‌برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان اعضای کمیته ملی هیدروگرافی در این نشست حضور داشتند.

 

 

 

امتیاز :  ۳.۰۱ |  مجموع :  ۶۷

برچسب ها

    V5.7.2.0