شنبه, 3 اسفند 1398
  • EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
  • تعداد بازدید : 968
فصل پركار نقشه برداری در جنوب غرب كشور/نقش تأثیرگذار سازمان نقشه برداری كشور در مدیریت سیلاب استان خوزستان
اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور در اولین ماه های سال 98 ، فصل پرکاری را پشت سر گذاشت؛ چه آنکه همزمان با بروز سیلاب در برخی استان های کشور، خصوصاً در استان خوزستان، نقش بسزایی در مدیریت سیلاب ایفا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، مهندس اسماعیل فکور مدیرکل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، در این باره گفت: در اختیار قراردادن اطلاعات و نقشه های مورد نیاز و همکاری با مدیریت بحران استانداری خوزستان و نیز دستگاه های مسئول در زمینه مدیریت سیلاب استان، یکی از مهمترین فعالیت های این اداره کل در ماه های فروردین و اردیبهشت بود. این در حالی است که اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور سایر امور محوله خود از جمله دریافت و تخلیه روزانه اطلاعات کلیه ایستگاه های شبکه ژئودینامیک خوزستان را نیز به انجام رسانده است.

به گفته وی، همچنین اطلاعات ایستگاه های شبکه ژئودینامیک خوزستان در FTPبه صورت روزانه، آپلود شد و ضمن سرکشی به ایستگاه های ژئودینامیک اهواز، بهبهان، آبادان، لامرد، شیراز، ابرکوه و بهاباد، اطلاعات موجود در این ایستگاه ها نیز تخلیه و مورد بهره برداری قرار گرفت.

        بنا به گفته مدیر کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور کنترل اولیه نقشه های 1:2000 پروژه کاداستر(حدنگاری) اراضی کشاورزی به مساحت 60,000 هکتار واقع در سطح استان خوزستان به تعداد 104 شیت نقشه با همکاری بخش خصوصی و تهیه 28 شیت نقشه حاصل از کنترل اولیه نقشه های 1:2000 پروژه نقشه برداری کاداستر اراضی دشت مور نیز از دیگر فعالیت های این بخش بود.

فکور در بخش دیگری از گزارش عملکرد این فصل در حوزه نظارت نیز به 29 شیت نقشه حاصل از کنترل اولیه زمینی نقشه های 1:2000 پروژه خدمات نقشه برداری مسیر خط انتقال آب حق آبه به تالاب شادگان اشاره کرد و از انجام عملیات GIS Ready در مقیاس 1:2000 در شهرهای چلگرد، قلعه تل، بروجن، بن، فارسان و گهرو در استان خوزستان خبر داد.

گفتنی است در حوزه اعتبارات مالی نیز مبلغ 30/010/500 ریال درآمد حاصل از فروش نقشه در این استان کسب شده و مطالبات سازمان در سطح استان خوزستان و استانهای همجوار نیز با هماهنگی اداره کل امور مالی و ذیحسابی سازمان نقشه برداری کشور پیگیری شده است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0